Logo Loading

Mamuşa’da bugün Aile Sağlık Ocağı Binasının Temelleri Atıldı

Mamuşa’da bugün Aile Sağlık Ocağı Binasının Temelleri Atıldı

Mamuşa’da bugün Aile Sağlık Ocağı Binasının Temelleri Atıldı

Törene Mamuşa Pilot Belediye Başkanı Arif Bütüç, KDTP Genel Başkanı ve Kosova Meclis Başkan vekili Mahir Yağcılar, Türk temsil heyeti başkanı Alb. Faruk Sungur, Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanı Yrb. Mehmet Partıgöç, 6+ Parlamenter Grubu başkanı Boşnak Milletvekili Cezayir Murati, KDTP milletvekili Rıfat Krasniç, Sağlık bakanı danışmanı Cavit Mazrek, Mamuşa Meclis üyeleri, sivil hizmetler çalışanları, çok sayıda vataşla birlikte öğrenciler de katıldı.

Milletvekili Rıfat Krasniç açılış konuşmasında bugüne kadar yapılan çalışmalar ve projelerden söz etti. Ayrıca bu projenin de Mamuşa’nın kalkınması ve başarılı bir belediye olması önemli ve değerli bir proje olduğunu da ifade etti.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar “Belediye ve Parlamento seçimlerinde KDTP tarafından verilen vaatlerden birinin olduğu ve bu vaadinde yerine getirildiğinin bir kanıtı olduğunu sözleriyle ifade etti. Kosova da Mamuşa Türklerinin önemli bir yeri olduğunu ve bu gibi projelerin devam edeceğini de belirtip; çalışmalarda emeği geçen tüm şahıs ve kuruluşlara teşekkür” etmeyi de ihmal etmedi.

Boşnak Milltevekili Cezayir Murati +6 parlamenter grubu olarak “Azınlık entegrasyonu ve haklarının korunmasında çalışmalarına bundan böyle de devam edeceklerini belirterek bu gibi projeler aynı zama azınlıkların kendi doğum yerlerine bağlı kalmalarını sağlayacağını” sözleriyle ifade etti.

Belediye Başkanı Arif Bütüç: “KDTP milletvekillerinin destekleri için önce teşekkürlerini ileterek, Sağlık ocağının temel atma töreninin, bu yıl Tıp lisesine kayıt olan öğrencilerle beraber çifte mutluluk yarattığını” da belirti. Gelecek aylarda sağlık ocağı etrafında belediye binası, itfaiye binası ve sokak kaldırımı döşeneceği müjdesini de verdi.

Sağlık Bakanı danışmanı Cavit Mazrek: “Bakan ve Bakanlık adına selamlarını ileterek gelecekte de Sağlık Bakanlığı gibi benzeri projeleri de destekleyeceklerini” söyledi.

Tören kurdele ve kurban kesiminden sonra, Türk Temsil heyeti başkanı ve diğer konukların temel atma töreniyle devam etti. Tören sonunda tüm misafirlere mütevazı bir yemek verildi.