Logo Loading

Mehir Yağcılara Ali Babacan’dan Tebrik

Mehir Yağcılara Ali Babacan’dan Tebrik

Kosova hükümetinde Çevre ve Alan Planlama Bakanı görevine seçilen

Mahir Yağcılar’a Türkiye Dışişleri Bakanı Ali Babacan tebrik mesajı gönderdi.

Mesajda,Kosova’nın geçmekte olduğu bu tarihi dönemde, hükümetin içinde Türklerin temsil edilmesinin, meşru haklarının korunması ve daha da ileriye götürülmesi için büyük önem taşıdığı vurgulanıyor.

Mahir Yağcılar
Kosova Çevre ve Alan Planlaması Bakanı

Kosova Geçici Özyönetimi
Priştine

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Babacan, yeni kurulan Kosova hükümetinde Çevre ve Alan Planlama Bakanı görevi verilen Kosova Türkleri’nin tek Türk Partisi, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılara tebrik mesajı gönderdi.

Kosova’da 17 Kasım 2007 tarihinde yapılan seçimler çerçevesinde, yeni kurulan Kosova Hükümeti’nde Çevre ve Alan Planlaması Bakanı olarak görevlendirilmenizden dolayı tebriklerimi sunarım.

Kosova’daki Türk toplumunun ve soydaşlarımızın yegane siyasi yapılanması konumunda olan Kosova Demokratik Türk Partisi’nin (KDTP) Kosova’nın içinden geçmekte olduğu bu tarihi dönemde, hükümetin içinde temsil ediliyor olması tüm soydaşlarımızın meşru haklarının korunması ve daha da ileriye götürülmesi için büyük önem taşımaktadır.

Üstlendiğiniz bu önemli görev süresince gerek Kosova halkına gerekse soydaşlarımıza yönelik yürüteceğiniz başarılı çalışmalar Türkiye ile Kosova arasındaki köklü ilişkileri pekiştirecek, Kosova Türk toplumunun tam bir birlik havası içinde temsilini güçlendirecektir.

Bu vesileyle şahsi sağlık ve mutluluğunuz ile soydaşlarımızın esenlik ve refah için en içten dileklerimi yinelerim.

Ali Babacan
Dışişleri Bakanı