Logo Loading

Merkez Yönetim Kurulu Basın Bildirisi

Merkez Yönetim Kurulu Basın Bildirisi

Konu: Basın Bildirisi
Tarih: 13 Mart 2016

Kosova Demokratik Türk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Mahir Yağcılar başkanlığında Priştine’de yapılmıştır. Parti programı, üyelik sistemi, aidatlar gündemlerinin görüşüldüğü toplantıda ayrıca güncel konular da masaya yatırılmıştır.

Partinin 2016 çalışma programının görüşüldüğü toplantıda partinin temsilliyet, teşkilatlanma, eğitim, sağlık, ekonomik kalkınma gibi konularda kısa ve uzun vadedeki hedefleri tartışılıp bu çerçevede partinin öncelikleri belirlenerek, parti programı ve faaliyet takvimi kabul edilmiştir.

Toplantıda ayrıca partinin yeni veri tabanının oluşturulması ve üyeliklerin yenilenmesi karara bağlanırken, şubelerin aile bilgi formlarını yenilemesi ve yeni üyelik kartlarını üyelerimize sunması talep edilmiştir. Ayrıca parti üyelik siteminin daha sağlıklı ve ciddi yürütülebilmesi için üyelerin tüzük gereği yıllık cüzi bir aidat ödemeleri de kabul edilmiştir.

Toplantıda ayrıca, yerel ve merkezi düzeyde yer alan temsilcilerimizin tüzük gereği partiye aidat ödemeleri kararı alınmıştır.

Saygılarımızla,