Logo Loading

MERKEZ YÖNETİM KURULU TOPLANTI BİLDİRİSİ

20.02.2005 tarihinde, KDTP Merkez Yönetim Kurulu Mitroviça Şubesinde sıralı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya 21 MYK üyesinden 18 üye katılmıştır. Gerçekleşen toplantıda şube çalışmaları, startların gerçekleşmesi belediyelerdeki diğer konular görüşüldü. Bu çerçevede Parti üyelerinin etkinlikleri ve sorumlulukları da gündeme alındı.

Geçen MYK toplantısında kurulan komisyonun sunduğu raporun ardından,bazı üyelere tüzüğe bağlı olarak tedbirler alınmıştır.

Sayın Nafiye Gaş, seçim çalışmalarına katılmayışından, başka parti listelerinde milletvekili adayı olarak yer alma girişiminden, basın ve yayın organlarına yetkisiz bilgi verme eyleminden dolayı , MYK ve KDTP üyeliğinden ihraç edilmektedir.

Sayın Gani Sadik, seçim kampanyası zarfında seçmenleri KDTP’yi boykot etmeleri çağrısında bulunuşundan, KDTP tüzük ve programına aykırı davranışından, KDTP Meclis ve üyeliğinden ihraç edilmektedir.

Sayın Nehat Mazrek, seçim dönemi çalışmalarında Partiye zarar verişinden, KDTP Mamuşa Şubesi kararına bağlı olarak, KDTP MYK ve partiden ihraç edilmektedir.

Toplantının devamında Kosova’da Türk dili ve yazısının durumuyla ilgili görüşmeler gerçekleşmiştir. Bu çerçevede verilen önerilerin ardından konuyla ilgili dosyanın son hali kabul edilmiştir. Ayrıca bu dosyanın Kosova enstitüleri ve uluslararası yetkililerine teslim edilmesi kararı alınmıştır.

Son dönemde önemli bir konu olan Yerel Yönetim Reformu da ele alınarak, konuyla ilgili KDTP’nin görüşleri bir daha ortaya konulmuştur.

Yerel Yönetim Reformunu, Kosova vataşları ve toplumlarına daha iyi bir hizmet olarak düşünerek bunun gerçekleşmesinde KDTP’nin yapıcı rol sergilediği ifade edildi.

Toplantının devamında, Parti çalışmalarının daha başarılı olması için parti yetkililerinin daha aktif olmaları vurgulanırken, geçen yıla ait finans raporuyla birlikte bu yılki bütçe ve programının görüşülmesi kararı alınmıştır.