Logo Loading

Milletvekillerimiz Türk Askerini Ziyaret Etti

Milletvekillerimiz Türk Askerini Ziyaret Etti

KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik, Fikrim Damka ve Enis Kervan, Kosova Türk Temsil Heyeti’nin konuşlandığı Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret etti.

KFOR çerçevesinde yeni ek görevle üstelenen Kosova Türk Temsil Heyeti’ni tebrik eden KDTP milletvekilleri, Mehmetçik’in Kosova’da güvenlik yanı sıra diğer alanlarda da desteğinin önemine vurgu yaptılar. Yaklaşık birbuçuk saat süren görüşmede Albay Zorlu Topaloğlu, bundan böyle Kosovalıların yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

KFOR’da yeni yapılanmadan milletvekillerine bilgi veren Albaya Topaloğlu’na Türk askerine Kosovalılar tarafından güvenin tam olduğuna işaret eden KDTP milletvekilleri, şimdiye kadar verilen ve verilmeye devam eden destekler için teşekkürlerini ifade ettiler. Bu desteğin sadece güvenlik alanıyla sınırlı kalmaması nedeniyle memnuniyetini ifade eden Türk milletvekilleri, sivil halkla işbirliği çerçevesinde elde edilen başarıları takdir ettiler. Özellikle de Türkçe kursların önemine işaret eden milletvekilleri, Kosova genelinde düzenlenen kursların devam etmesi gereğine işaret ettiler.

Türk askerine verilen yeni ek görevlerin sivil halkla daha iç içe olmasına yeni bir teşvik olacağını belirten Albay Zorlu Topaloğlu, şimdiye kadar olduğu gibi ileride de güvenlik yanı sıra diğer alanlarda da çeşitli faaliyetlerle Kosovalıların yanında olacaklarını ifade etti.