Logo Loading

Mitroviça’ya Yeni Cami ve Gasilhane

Mitroviça’ya Yeni Cami ve Gasilhane

İnegöl belediyesi Başkanı ve İşadamlarınin  desteğiyle Mitroviça Belediyesi mezarlığında,  cami ve  gasilhane  halkın hizmetine verildi.

Açılış törenine Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, KDTP Genel Başkan Yardımcısı Cüneyd Ustaibo, KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş, KDTP Miletvekileri Fikrim Damka ve Müferra Şinik, İnegöl Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş ve İnegöl belediye yetkilileri, Mitroviça Belediye Başkanı Avni Kastrati ve diğer belediye yetkilileri, Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı ve KDTP Mitroviça Şube Başkanı Erol Zekeriya, Kosova İslam Birliği Başkan Yardımıcısı, Mitroviça müftüsü ve çok sayıda Mitroviçalı katıldı.

Törende yapılan konuşmalarda, cami ve gasil hanenin açılmasıyla Mitroviça’daki cemaatin dini ibadetlerin yerine getirmesi için büyük bir önem taşıdığı ifade edildi. Uzun zamandır bunun üzerinde çalışıldığı ve iki kardeş belediyenin ortak çalışmasıyla sonuçlandığı vurgulandı.  Cami ve gasil hanenin  inşası için sundukları maddi desteklerinden dolayı İnegöl Belediyesi ve İnegöl işadamlarına, törene  katılanlar tarafınca  şükranlar ifade edildi.

Açılıştan sonra camide ilk ikindi namazı kılındı. Aynı zamanda Mitroviça ve İnegöl belediyesinin kurduğu 500 kişilik iftar çadırında namazdan sonra misafirler halkla beraber iftarını açtı.