Logo Loading

Namazgah’ta anlamlı iftar

Namazgah’ta anlamlı iftar

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi semt iftarlar geleneğini Perşembe akşamı Namazgah’ta sürdürdü. Parti üst düzey yöneticilerinin de hazır bulunduğu iftara 300’ün üzerinde vatandaş katıldı.

KDTP Şube Başkanı Orhan Lopar iftarda yaptığı konuşmasında, bugün bu tarihi mekanda iftar etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederken, ramazan ayında yapılan semt iftarları hakkında bilgi verdi. Lopar, semt iftarlarında temel amacın vatandaşları bir yerlere davet etmek değil de parti olarak semtlere giderek, vatandaşlarla daha iç içe olmanın amaçlandığını ve bu amaca da ulaşıldığını söyledi. Şube olarak iftarlarda Hz. Peygamberin yolunda ilerlediklerini ifade eden Lopar, bu çerçevede var olan bir parça ekmeği vatandaşlarla paylaşmayı amaç edindiklerini belirtti. Prizren’in çok uluslu bir mozaiği yansıttığına dikkat çeken başkan Lopar, bu zenginliğe herkesin sahip çıkması gerekliliğine işaret ederek, parti olarak bunun korunması konusunda kararlı olunduğunu söyledi.

KDTP Milletvekili Müfera Şinik ise öncelikle herkesin Ramazan ayını kutlarken, bu tarihi mekanda vatandaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Parti şubesinin iftar çalışmalarını takdirle karşıladığını ifade eden Şinik, 15 Kasımda yapılacak olan yerel seçimlere vurgu yaptı. Şinik, seçimlerin, Kosova Türklerinin geleceği için büyük önem taşıdığının altını çizerken, herkesi KDTP’ye sahip çıkmaya davet etti.