Logo Loading

Nihat Hatipoğlu’nu Dinlemek İsteyenlere Kültürevi Dar Geldi

Nihat Hatipoğlu’nu Dinlemek İsteyenlere Kültürevi Dar Geldi

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP daveti üzere Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu dün Prizren’deydi. Cuma Namzını Prizren’in Sinan Paşa Camii’nde kılan Hatipoğlu, cemaatle uzun uzun sohbet etme ve Prizren’i de gezme fırsatı buldu.

Prof Dr. Hatipoğlu tarafından Prizren Kültür Evi’nde sunulan “Dosta Doğru” programı büyük bir ilgiyle izlendi. Hatipoğlu’nu dinlemek isteyen yüzlerce Prizrenli salon tıklım tıklım dolu olduğu için evlerine geri dönmek zorunda kaldı. Sıcak havaya rağmen saat 18.00’den programın başladığı 20.00’ye kadar bekleyenler ise Profesör Hatipoğlu’nun iki saat süren programını büyük bir ilgiyle dinledi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’yu sevenleriyle buluşturma mutluluğunu ifade eden Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, KDTP davetini kabul ettiği için teşekkür etti.

Kosova’da yoğun bir ilgiyle karşılanan ünlü İlahiyatçı Hatipoğlu, Kosova’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 57 yaşına geldiğini söyleyen Hatipoğlu, dünyanın birçok ülkesinde binlerce konferans verdiği ancak iki ülkede heyecanlandığını söyledi. Hatipoğlu, konferans vermek için gittiği kutsal topraklar olan Mekke de çok heyecanlandığını ve ikinci kez de Kosovalılarla bir araya gelmekten dolayı aynı heyecanı yaşadığını söyledi. Balkanlara hep gelmek istediğini söyleyen Hatipoğlu, “Sizlere geç geldiğim için özür dilerim” ifadelerini kullandı. Yaklaşık iki saat süren konferansta Hatipoğlu, Hz. Muhammed’in hayatını anlattı. Konferansta daha sonra soru cevap bölümüne geçildi. Büyük bir dikkatle Hatipoğlu’nu dinleyen Prizren halkı merak ettiklerinin cevaplarını ünlü ilahiyatçıdan aldılar.

Profesör Hatipoğlu, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatı, ahlakı, yumuşak huyluluğunu doğru bilgilerle anlatmaya çalışarak, örnekler de sundu. Ardından da izleyiciler tarafından sorulan soruları cevapladı ve en sade ve açık şekilde aydınlatmaya çalıştı. Program hep beraber duanın okunmasıyla tamamlandı.

Programın sonunda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na Prizren tablosu hediye edildi.

 

daha fazla fotoğraf için tıklayın…