Logo Loading

Öğrenciler Performans Sergiledi

Öğrenciler Performans Sergiledi

Prizren’de Türkçe eğitimi geliştirmek amacıyla KDTP Prizren Şubesi ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği “Performans Sunum Projesi” etkinliği düzenledi. Prizrende Türkçe eğitim veren ilkokulların katıldığı etkinlikte, öğrenciler şarkılar, dans ve parodilerle performans sergiledi.

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şube Başkanı Levent Buş,  öğretmenler derneği ile ortaklaşa düzenledikleri performans sunum projesi kapsamında ilkokul birinci ile beşinci sınıf öğrencilerinin gösteri sunduğunu yapılan etkinlikle amaçlarının çocukların iyi eğitim almalarına imkan sağlamak olduğunu belirtti. Buş ayrıca, birinci sınıfa kayıt yaptıracak olan öğrencilere çanta dağıtımı yapılacağı gibi Türkiye’den gelecek olan araç gereçlerin de dağıtılacağını söyledi.

Buş 2013-2014 eğitim yılı için 120 civarında öğrencinin birinci sınıfa kayıt yapmasını beklediklerini belirtip velilerin kayıtların sonunu beklemeyip bir an önce çocuklarını okullara kaydetmesi çağırısında bulundu.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar etkinlikte yaptığı konuşmasında çocukların okulla aldıkları başarıyı burada sergilemek olduğu kadar, öğrencilerin özgüvene sahip olmasının önem, üzerinde durdu. Yağcılar,  bilgiyle birlikte özgüven ortak yürütüldüğü takdirde daha başarılı olunacağını söyledi ve çocukları teşvik etmek için veli ve öğretmenlere çok büyük görev düştüğünü söyledi.

Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Ferhat Aşıkferki de ilk defa üç yıl önce böyle bir projeyi hayata getirdiklerini ve çok büyük getirisi olduğunu, o sene birinci sınıf kayıtlarına olumlu etki ettiğini söyledi. Bundan dolayı her sene bir yıl boyunca verilen emeği sergilemek üzere performans sunum projesini düzenlediklerini söyledi.

Avrupa Kompleksi binasında yapılan etkinlikte tatile giren ilkokul öğrencileri bir kaç ay boyunca hazırladıkları performansları velileri ve üst düzey yetkililerinin önünde sergiledi.