Logo Loading

Öğretmenler Günü Kosova Çapında Öğretmenlerin Katılımıyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Kosova Çapında Öğretmenlerin Katılımıyla Kutlandı
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , Milletvekillerimiz Enis Kervan ve Fidan Brina Jılta, T. C. Priştine Büyükelçisi Tunç Angılı, T.C. Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Sabri Gökhan Karamürsel, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala ile Prizren Şube Başkanımız Erim Berişa, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle T. C. Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği tarafından düzenlenen yemekte, Kosova’daki Türk öğretmenlerle biraraya geldi.
Başkanımız konuşmasında; “Kosova Türk eğitiminde kalitenin artması için her türlü desteği sunduk. Yardımcı materyallerin temini, kitapların basımı, tablet dağıtımı gibi çeşitli faaliyetler ile eğitimcilerimizin yanında olduk bunda sonra da olmaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle bugüne kadar eğitim başta olmak üzere tüm girişimlerimizi destekleyen Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Şunu samimiyetle söyleyebilirim ki, Kosova’daki Türkçe Eğitim, diğer topluluklara nazaran kalite olarak en üst seviyededir. Ancak bu bizler içi yeterli değildir. Türkçe eğitimin diğer topluluk mensupları tarafından tercih edildiği bir duruma getirilmelidir. Bu yönde de sizlere büyük görev düşmektedir. Değerli öğretmenler, yaptığınız özverili çalışmalarla, hem sizlerin hem de toplumumuzun gurur duyduğu nice mühendisler, nice doktorlar, nice akademisyenler yetişmesine vesile oldunuz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ederim.
Konuşmama son verirken Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunmak istiyorum “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret sefalete terk eder.”
Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.