Logo Loading

Öğretmenlerimiz Tarihin Her Döneminde Fedakardı

Öğretmenlerimiz Tarihin Her Döneminde Fedakardı

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamasında öğretmenlerimizin tarihin her döneminde fedakarca mücadele ederek geleceğimizin teminatı olan genç nesillerin yetiştirilmesini, topluma faydalı bireylerin kazandırılmasını sağladığına vurgu yaptı.

Mahir Yağcıların 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması:
“Öğretmenlerimiz, ülkemizdeki eğitim sisteminin temel yapı taşlarını oluşturmakla, sundukları hizmet ile eğitimin her kademesinde, tarihin her döneminde fedakarca mücadele ederek geleceğimizin teminatı olan genç nesillerin yetiştirilmesini, topluma faydalı bireylerin kazandırılmasını sağlamışlardır.
Türk toplumu olarak Kosova’da ki varlığımızı eğitim, dil, din, kültür gibi alanlarda yaşatmak ve yüceltmek için hep beraber mücadeleler verdik, Ana dilde eğitimin varolmasını bu mücadele ve öğretmenlerimiz sayesinde sağladık.

Bundan böyle de öğretmenlerimizin emekleri ve özverili çalışmaları sayesinde, toplumumuzu, genç ve dinamik ülkemizi daha ileriye götürecek inancındayız.
Eğer bir milleti çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak bir meslek var ise o da şüphesiz Öğretmenliktir, dolayısıyla tüm öğretmenlere nice başarılar, sağlık ve huzur dileyerek öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”