Logo Loading

Örgütlü Bir Topluluk Olarak Birlik İçinde Hareket Edilmeli

Örgütlü Bir Topluluk Olarak Birlik İçinde Hareket Edilmeli

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) geleneksel bayramlaşma töreni dün akşam (09.12.2008) Maraş semtinde Pintolli restoranında yapıldı.

Bayramlaşma törenine katılanlar birbiriyle bayramlaşma fırsatı yanı sıra sohbet etme fırsatını da yakaladı. Konukları selamlayan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar kısa bir konuşma da yaptı. Dostluk, birlik- beraberlik ve dayanışma açısından bayramların önemine işaret eden Mahir Yağcılar, bu özelliklerin hem İslam hem de Türk gelenekleri tarihinde yer aldığını vurguladı. Bu özellikler Türk topluluğu üyelerinin de en zor günlerinde birbirine kenetlenmesine ve bir güç oluşturmasına ve günümüze kadar konumunu korumasına neden olmuştur diyen Mahir Yağcılar, örgütlü bir topluluk olarak ileride de birlik beraberlik içerisinde hareket etmek için çağrıda bulundu. Gelecek bayramların daha da güzel olacağı ümidini belirten Mahir Yağcılar, bunun böyle olmaması için hiçbir engelin olmadığını belirtti. Sivil toplum örgütleri ile ortak hareket ile daha güçlü olunduğunu vurgulayan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Türkiye Cumhuriyeti kurum ve kuruluşları ile de son derece uyumlu çalışmalar sayesinde gücümüze güç katıldığını belirtti. Mahir Yağcılar, bayramlaşmaya katılanlara bayramlarını kutlarken sağlık ve mutluluklar diledi.

Bayramlaşmada KDTP yetkilileri, üye ve sempatizanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri yanı sıra Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanı Kurmay Yarbay Nail Yiğit ve T.C. Priştine Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Mustafa Somuncu da katıldı.