Logo Loading

Orhan Lopar, emeklileri dinledi

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Belediye Başkan Adayı Orhan Lopar, seçim destek ziyaretleri çerçevesinde Emekliler Derneğini ziyaret etti. Lopar, dernek Başkanı Hüsni Rugova ve yönetimi tarafından karşılandı.

Belediye Başkan Adayı Orhan Lopar emekliklere hitaben yapmış olduğu konuşmasında parti seçim çalışmaları hakkında bilgi verirken, parti olarak emeklilerin her zaman yayında bulunduklarına vurgu yaptı. Bu desteğin gelecekte de devam edileceği sözünü veren Lopar, emeklilik yasası ile ilgili partinin üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu söyledi. Kosova’da şu anda en zor durumda emeklilerin olduğunun bilincinde olduğuna dikkat çeken başkan adayı Lopar, bu olumsuzluğun giderilmesi konusunda çalışma sözü verdi. Belediye Başkanı seçilmesi durumunda belediye bütçesinden emeklilere önemli bir ödeneğin ayrılma sözünü veren Orhan Lopar, Türkiye emeklileri ile Kosova emeklilerinin birlikte çalışma yapabilmeleri için gerekli olan girişimlerde bulunulacağının teminatını verdi.

Emekliler ve derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Rugova, KDTP’den emeklilik yasasına destek talebinde bulundu. Orhan Lopar’a seçimlerde başarılar dileyen Rugova, emekliler olarak seçim günü oy kullanmak için sandık başına çıkacaklarını ifade etti.