Logo Loading

Eğitim, Kültür ve Gençlik

KÜLTÜR

Günümüze kadar ne yazık ki hiçbir sivil toplum kuruluşunun kendilerine ait, uygun çalışma şartlarına sahip mekanı olamamıştır. Bu ihtiyaç yıllardır dile getirilmesine rağmen, bu konuda maalesef kayda değer bir gelişme yaşanmamıştır.

İnşa edilmesi için çalışmalarımızı başlattığımız kültür merkezleri Türk Toplumu’nun varlığını sürdürebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Türk sivil toplum kuruluşlarına ortak çalışma alanı yaratılarak, fiziki şartları düzgün platformlarda, salonlarda, sahnelerde, toplantı odalarında kültürel, bilimsel, sportif faaliyetlerini sergileyebilmeleri açısından, özellikle de Türk nüfusunun yoğun olarak varlığını sürdürdüğü belediyelerde tüm sivil toplum kuruluşlarını aynı çatı altında toplamak amacıyla Kültür Merkezleri kurulacaktır.

GENÇLİK

Gelişim çağındaki tüm gençleri destekleyerek onlara hizmetler ve olanaklar sağlayan yeterlilik, yararlılık, aitlik ve güç duygusunu kazandırmayı hedefliyoruz. Parti olarak amacımız gençlerin kendilerine güvenen birer birey olmasıdır. Kendinden emin olan ve kendine güvenen gençler aynı zamanda sorumlu birer vatandaş olup, başarılı, öğrenen, bireysel ve toplumsal kalkınmaya katkıda bulunan kişiler olacaktır.

Gençler, gençlik çalışmaları sayesinde kendilerini güvende hissedecek, sağlıklı, aktif bireyler olacak, saygı görecek ve vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri konusunda sorumlu bireyler olacaklardır. Gençlerin bu vizyonunu gerçekleştirirken gençlik çalışmalarının önemli bir rolü olacağına yürekten inanıyoruz.