Logo Loading

Priştine Şube Ziyareti

Priştine Şube Ziyareti

Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Vekilimiz Fikrim Damka, Bölgesel Kalkınma Bakanımız Enis Kervan ve Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta, bugün Priştine Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve komisyon başkanları ile biraraya geldi.
Toplantıda Türkçe Eğitim sorunları başlığı altında, kitap eksiklikleri, üniversite kayıtları, Eğitim Bakanlığı’nda açılacak Türkçe Eğitim masası ile Türk müfettişin olmasına ve eğitimde kalıcı çözümler yapılmasına dikkat çekildi.
Genel Başkan bu konularda gerekli adımların atıldığını en kısa zamanda da Türkçe eğitimde uzun zaman kanayan yara olan sorunlarımıza kalıcı iki önemli çözüm için müjde verileceğini dile getirdi ve özellikle eğitimde köklü çözümler yapılacağına işaret etti.
Aynı zamanda tüzük değişikliklerinde yapısal sorunlar ve işleyişle ilgili daha şeffaf,demokratik ve çoğulcu tüzük olması konusunda çalışmaların sürdürüldüğünü, en kısa zamanda her şubeden bir uzman kişinin ve siyasette uzun zaman yer almış birer kişinin katılımıyla oluşacak komisyonun bir an evvel çalışmalara başlayacağı bildirildi.
Toplantıda ayrıca spor konusunda gençleri teşvik edici çeşitli müsabakaların yapılmasnın, pozitif düşünmeye ve sağlıklı olmaya yönlendireceğine de değinildi.