Logo Loading

Yunus Emre Müdüründen Bakan Yağcılar’a Kutlama

Yunus Emre Müdüründen Bakan Yağcılar’a Kutlama

Priştine Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM) Müdürü Bülent Üçpınar, 3. dönemde tekrar Kosova Kamu Yönetimi Bakanı seçilen ve başarısından dolayı görevine aynı bakanlıkta devam eden Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ı makamında ziyaret edip kutladı.

Yunus Emre müdürü 2014 yılında yapılan projelerde Kosova toplumunun duyarlığı ve Bakan Yağcılar’ın destekleri için de teşekkür etti. Aynı zamanda 2015 yılında yapılacak olan proje ve aktiviteler hakkında konuşulurken, önümüzdeki dönemde toplumumuza yönelik projelerden de bilgi sundu.

Bakan Yağcılar Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM) Müdürüne teşekkürlerini sunarken, bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova hükümetine ve halkına destek ve yardımları için teşekkürlerini ifade etti.

Ayrıca Yunus Emre Enstitüsünün bu yıl yapılan aktivite ve projelerini başarılı ve verimli olarak değerlendirdi.

Bakan Yağcılar, “Önümüzdeki yıl içinde KDTP açısından da birçok aktiviteler yapılacaktır. Bu aktivitelerin kültür ve sanat, eğitim – öğretim konserler, sergiler, atölye çalışmaları, sahne gösterileri, film gösterimleri, bilimsel toplantılar projelerinde ortaklaşa yapılması halkımız için önemlidir. Kosova’daki derneklerimizin aktivitelerde ve ortaklaşa projelerin üretilmesinde yer alması, halkımız için daha yararlı olur”dedi.