Logo Loading

Prizren Belediye Meclis Üyesi Sevil Liman Kazaz’ın Parti Üyeliğine Son Verildi

Prizren Belediye Meclis Üyesi Sevil Liman Kazaz’ın Parti Üyeliğine Son Verildi
Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Yönetim Kurulu Genel Başkanın talebi üzerine 03.11. Perşembe akşamı, “Topluluklardan sorumlu Prizren Belediye Baskan yardımcısı seçiminin oylamasında KDTP meclis üyesi Sevil Liman Kazazın sergilediği tutum” konulu gündemle toplanmıştır.
Prizren Belediyesinin düzenlediği sıralı meclis toplantısında Topluluklardan sorumlu Belediye Başkan yardımcısı seçimi sırasında, KDTP meclis üyemiz Sevil Liman Kazaz, partimizin kararına karşı çıkıp başka bir partiden Boşnak adayı destekleyip hem parti tüzük, proğram ve kararlarını çiğnemiş, hem de Türk toplumunun çıkar ve menfaatlerine aykırı bir davranış sergileyerek Boşnak adaya evet oyu kullanmıştır.
Türk toplumunun milli değerlerini her şeyin üstünde tutan Partimiz, adı geçen meclis üyemizin bu tutumuyla siz değerli halkımızın destekleriyle aldığı sorumluluğu yerine getirmeyerek, aksine kişisel çikar ve hesaplar peşinde sergilediği davranışlarını mazur görmesi mümkün değildir.
Dolayısıyla Parti Tüzüğümüzün 18.maddesi gereği de şube yönetim kurulu üyelerinin oy birliğiyle meclis üyemizin “Parti üyeliğine” son verilmiştir. Bununla birlikte partideki diğer görev ve yetkileri de düşürülmüştür.
KDTP Prizren Şubesi Yönetim Kurulu