Logo Loading

Prizren Belediyesinin 2004 yılı bütçe tasarısına “tam vize”

Prizren Belediyesinin gündeminden notlar

2004 yılı içerisinde Prizren Belediyesi tarafından Prizren’de 7 milyonun üzerinde bir yatırım yapılmasının planlanırken, bu çerçevede Mamuşa’ya kanalizasyon yapımı için 120.000 euro, Prizren Kültür evinin onarımı ve ısıtma sistemi için 150.000 euro, ‘Prizren Çevre yolu projesi’ için 2.000.000 euro ayrılacak. 50 vataş katkı payı olmadan Prizren’in çeşitli mahalle ve cadde yollarının da belediye tarafından yapımı planlanırken, 2004 yılında Prizren Belediyesinin gerçekleştireceği daha birçok proje ile 2005’e alt yapı olarak çağdaş koşullarla girmeye hazırlanıyor.

Bugünlerde Prizren Belediyesinin 2004 yılı bütçe tasarısı hazırlı. Prizren Belediyesi Başkan Vekili ve KDTP Prizren Şubesi Başkanı Ercan Şpat, söz konusu tasarının 20 Şubat Cuma günü belediyenin Maliye ve Siyasi Komitesi tarafından oy birliğiyle kabul edildiğini bildirdi. Belediye meclisinin oylamasına sunulacak olan bütçe tasarısı hakkında açıklamada bulunan Başkan Ercan Şpat, Maliye ve Siyasi Komitesinden vize alan taslağın bir anlamda meclis tarafından da kabul edileceği anlamına geldiğini dile getirdi. Bütçe tasarısının hazırlanması sırasında Türk Toplumunun yanı sıra KDTP’nin de beklentilerinin göz önünde bulundurulduğunu kaydeden Başkan Şpat, hazırlanan 2004 yılı projesi çerçevesinde Mamuşa’ya kanalizasyon yapımı için 120.000 euro değerinde bir paranın ayrılacağını ifade etti. Başkan Şpat, bu projenin yakın tarihte yürürlüğe geçeceğini ve çalışmaların yaz aylarında bütünleneceğini vurguladı.

Prizren sakinlerine de bir müjdesinin olduğunu belirten KDTP Prizren Şubesi Başkanı Ercan Şpat, Türk Toplumunun yoğun olarak yaşadığı, bir yan trafikte önem taşımayan, diğer yan da maddi sıkıntılar yüzünden bir türlü yapımı gerçekleştirilemeyen birkaç mahalle ve cadde yolunun yapım çalışmalarına başlanacağını bildirdi. Şpat, söz konusu mahallelerde yaşayan kenttaşların maddi sıkıntıları yüzünden 50 vataş, 50 belediye katkı payıyla yapım şeklinin gerçekleştirilmesinin imkanı olmadığı için şimdilik bu mahalle yollarının sadece belediyenin imkanlarıyla yapılacağını duyurdu. Başkan Şpat, kendilerinin toplantıda sunmuş oldukları bu teklifin sadece yol yapımıyla sınırlanmadığını aynı zama bu yapımın bu mahallelerdeki kanalizasyon ve su sistemi döşemesi için de geçerli olduğunu vurguladı. Oy birliği ile kabul edilen bu