Logo Loading

Prizren Türk Kültür Merkezi İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Bugün Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA ve Prizren Belediyesi Başkanı Mytaher Haskuka arasında Prizren Türk Kültür Merkezi projesi için işbirliği anlaşması imzalandı.

İmza törenine Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı öncülüğünde, Milletvekilleri Fidan Brina Jılta ile Enis Kervan, KDTP Prizren Şube Başkanı Levent Buş, Prizren Belediyesi Turizm ve Kalkınma Müdiresi Sevil Liman Kazaz, Prizren Belediye Meclisi temsilcilerimiz Sencar Karamuço, Serdan Kervan ve Cengiz Çesko katılım sağladı.

İmzalanan anlaşmayla Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, Prizren’de uzun zamandır beklenen Türk Kültür Merkezinin inşası için bu yıl ve önümüzdeki yıl maddi destek sağlayarak, en kısa zamanda tamamlanması için katkı sunacak.

Prizren Türk halkının bu merkezde kültür ve sanat etkinliklerinin bir arada yaşatılacağı bir merkez olmasının öneminden bahseden Başkanımız, Parti olarak vaatlerimizi yerine getirmeye devam ettiğimizin de altını çizdi.

Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka desteklerinden dolayı Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımıza teşekkür ederek, Prizren Belediyesi’nde tüm topluluklara verilen hizmetlerin artarak devam edeceğini vurguladı.

#TürkKültürMerkezi 🇽🇰🇹🇷 #KültürüSanatıYaşat #KDTP #BizimPartimiz