Logo Loading

Prizren’de Bayrak Saldırısına Tepki

Prizren’de Bayrak Saldırısına Tepki
Bayrak bir milletin onurudur, şerefidir, en büyük hassasiyetidir.
Egemenliğin, ulusal birlik ve beraberliğin sembolü olan bayrak her devlet ve millet için kutsaldır.
17 Şubat Cumhuriyetimizin Bağımsızlık günü vesilesiyle dost ülke bayraklarıyla donatılan caddelerimizde, şanlı Türk bayrağımız hedef alınarak yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Bir grup tarafından Prizren’de, özellikle Türk bayrağını asıldığı yerden indirilmek suretiyle yapılan bu saldırı, hiç kuşku yok ki provokatif bir eylemdir. Bu eylem, sadece bir bayrağa yapılmış olan saldırı değildir. Burada yaşayan Türk toplumunun varlığına, dost ve kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti ile olan bağımıza yapılmak istenen bir saldırıdır.
Bu eylemi gerçekleştirenlere karşı polisimizin derhal harekete geçerek, saldırıyı gerçekleştirenleri en kısa sürede tespit etmeleri ve haklarında işlem başlamaları ise memnuniyet vericidir.
Türk-Arnavut kardeşliğine, Türkiye Cumhuriyeti ile olan mükemmel ilişkilerimize kastedenler, hedeflerine ulaşamayacaklardır!
Konunun muhatabı olarak, bu ve buna benzer eylemlerin tekrar yaşanılmaması adına, gerekli adli işlemlerin başlatılması ve eylemi gerçekleştirlere karşı caydırıcı ve sert önlemlerin alınması için olayın yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.