Logo Loading

Prizren’de Türk Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Gelindi

Prizren’de Türk Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Gelindi

Genel Başkanımız Fikrim Damka Prizren Milletvekili adaylarıyla birlikte, Sağlık sektöründe hizmet veren çok kıymetli sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.
Gerçekleşen toplantıda son dönemlerde yaşanan Pandemi süreci, yaşadıkları olumsuzluklar, Partiden beklentileri ve gelecekte ne gibi ortak çalışmalar yapılabileceği konuları başlıca gündem maddelerini oluşturdu.
Gerçekleşen buluşmada konuşan Genel Başkanımız: “İlk olarak sizlere son dönemlerde geçtiğimiz zor dönemlerde göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı, Partimiz ve Toplumumuz adına çok teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin çalışmaları olmasaydı belki bugün çok daha zorlu bir dönemin içinden geçebilirdik. Bu bağlamda bu süreç dahilinde ve haricinde Parti olarak sizlerle ortak çalışmalar içinde yer alabilmek en büyük hedeflerimizden biri. Bunun üzerinde yapmakta olduğumuz ve ileride yapmak istediğimiz çalışmalar mevcut. Çünkü Parti olarak siz değerli Sağlıkçılarla ortak paydamız insan ve toplumun her kesimine açık olmamızdır. Çünkü biliyoruz ki, sağlık dil, din, ırk ayırt etmeksizin herkesin ortak sorunudur. Bu bilinçle hareket ettiğimizi ve sağlık alanına çok büyük önem atfettiğimizi, bir kez daha sizlerin huzurunda tekrarlamak istiyorum. Yapacağımız çalışmalarda, sağlık çalışanlarımızın daha fazla profesyonelleşmesi, yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına daha fazla katılabilmesi, ekipman desteğinin sağlanması yanı sıra sağlıkçıların gelir düzeyinin istenilen düzeye getirilmesi gibi birçok farklı alanda girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Burada Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlere sunmuş olduğu sağlık destekleri için de teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Önümüzdeki dönemde bu ortak çalışmayı bir üst noktaya taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
#BizimPartimiz #KDTP #14Şubat