Logo Loading

Prizren’e Türk Kültür Merkezi İçin 150 bin, Medya İçin 200 bin Avro

Prizren’e Türk Kültür Merkezi İçin 150 bin, Medya İçin 200 bin Avro

Kosova Meclisi’nin dünkü oturumunda Kosova Bütçesi Yasa Tasarısının ikinci okunuşu gerçekleştirilerek kanunlaştırılırken KDTP Milletvekillerinin Prizren’de Türk Kültür Merkezi kurulması önergesini oybirliğiyle kabul edildi.

KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik, Enis Kervan ve Fikrim Damka’nın geçen sene Mitroviça ile başlayan Türk Kültür Merkezleri’ne bütçe destekleri devam ediyor.

Genel Kurul toplantısında KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik, Enis Kervan ve Fikrim Damka’nın Prizren Belediyesi’nde Türk Kültür Merkezi için ilk maddi destek önergesi Kosova Meclisi Bütçe Komisyonu ardından dün Meclis oturumunda oy birliğiyle kabul edildi.

İlk aşamada 150 bin Avro ile desteklenen Prizren Türk Kültür Merkezi yanısıra KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik, Enis Kervan ve Fikrim Damka’nın girişimleriyle Kosova’da Topluluk Medyalarına 200 bin Avro’luk bir destek önerileri de kabul edildi.

KDTP Milletvekilleri Kosova’da Türklerin yaşadıkları tüm belediyelerde Türk kültür merkezleri kurulması için yerel düzeydeki temsilcileriyle koordineli bir şekilde ellerinden gelen çalışmaları yürüteceklerini ve Mitroviça ile Prizren’den sonra Türk Kültür Merkezlerinin diğer şehirlerde de kurulması için çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.