Logo Loading

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve KDTPnin iş Birliğiyle Geleneksel İftar Yemeği Düzenlendi

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve KDTPnin iş Birliğiyle Geleneksel İftar Yemeği Düzenlendi

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Kosova’nın dört bir yanından gelen, dernekler kuruluş ve misafirlerine KDTP’nin iş birliğiyle Prizren’de iftar yemeği verdi. Yapılan konuşmalarda Türkiye ve Kosova arasında dostluk ilişkilerine işaret edildi ve Kosova’nın bağımsızlığına destek olunacağı vurgulı. Türk Arnavut, Boşnak milletvekilleri ve üst düzey yetkililer aynı sofrayı paylaştılar.

Prizren’i dün ziyaret eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Edirne Milletvekili Ali Ayağ, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Kosova’nın tüm yerleşim yerlerinden gelen 500 kadar Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), dernek ve kuruluş temsilcisine “Nafron” restoranında iftar yemeği verdi.

Yemekten sonra konukları selamlayan Prizren Belediye Başkan Vekili Ercan Şpat, Kadir gecesinde bir araya gelme vesilesi yaratan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne teşekkür etti.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Rumeli Derneği’nin Kosovalı ve Kosovalı Türklerin her zaman yanında olduğunu hatırlatarak. “ Bu mübarek gecede birlikte bir arada olmamız bizleri çok mutlu etti. Kadir Gecesi’nde bağımsızlık yolunda yürüyen Kosova’ya duaların zikredilmesini isteyip, konukların Ramazan Bayramını da kutlamayı ihmal etmedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Edirne Milletvekili Ali Ayağ, Türkiye ve Kosova’yı ortak kültür ve geleneklerin bağladığını. Kosova’nın kurtulmasında Türkiye’nin oynadığı rolü bağımsızlığın kazanmasında da oynayacağını vurguladı. “Her zaman yanınızdayız” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği iftarında Türk, Arnavut ve Boşnak Milletvekilleri, parti, KFOR, TMK, Polis ve dernek temsilcileri bir arada olmaktan büyük şeref ve mutluluk duyduklarını ifade ettiler.