Logo Loading

Savunma Bakanlığı 23 Nisan KTMB Münasebetiyle Yuvarlak Masa Toplantısı Düzenledi

Savunma Bakanlığı 23 Nisan KTMB Münasebetiyle Yuvarlak Masa Toplantısı Düzenledi
Bugün 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Milletvekillerimiz Enis Kervan ve Fidan Brina Jilta , Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Fatih Cansız ve Askeri Ataşe Albay Çağdaş Akif Kahraman ile birlikte Kosova ordusunda görev yapan Türk mensubu askerleri, K.C. Savunma Bakanı Armend Mehaj tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısında bir araya geldi.
Toplantıda Türk toplumu adına söz alan Başkanımız; “Öncelikle 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle bizleri, silahlı kuvvetlerde görevli Türk mensubu arkadaşlarla buluşturan ve bu anlamlı toplantıyı düzenleyen Savunma Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Siz değerli askerlerimize de görevlerinizde başarılar diliyorum.
Sizin göreviniz, bizim için, Kosova için ve Türk toplumu için büyük önem arz etmektedir. Bizler Kosova’lı Türkler olarak, her kurumda temsiliyetimizi ortaya koymak ve katkımızı sunmak zorundayız. Bugün bu katkıyı silahlı kuvvetlerde sizler yapmaktasınız.
Bizler, ülkemizin kalkınması için varız, ülkemizin geleceği için varız, Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkilerin en iyi seviyede olması için varız. Bizlerin vatanı Kosova, anavatanı ise Türkiye’dir. Bizler, bu iki ülke arasındaki köprü vazifesini üstlenmekteyiz. Sizlerin bundan sonraki görevlerinizde Kosova Türk toplumunu en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır. Bugün Kosova Güvenlik Gücünde 55’e yakın Türk mensubu askerimizin sayısının artması için ve çeşitli kolaylıklar sağlanması için Bakan Mehaj ile istişarelerimiz devam ediyor, bu konuda da kendisine gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.
Hepimizin 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlu olsun” şeklinde ifadelerine yer verdi.