Logo Loading

Seçim hazırlıkları başladı

Kosova Demokratik Türk Partisi-Prizren Şubesi Seçim Masası, 4 Ağustos 2009 tarihinde Şube Başkanı Orhan Lopar öncülüğünde Kosova Türk Öğretmenler Derneğini ziyaret etti. Öğretmenler Derneği Başkanı Ferhat Aşıkferki ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan parti heyeti, dernek sorunlarını dinlediği gibi 15 Kasımda yapılacak olan yerel seçimler konusunda destek talebinde bulundu.

Şube Başkanı Orhan Lopar, yerel seçimlerin önemine değinirken, Türk toplumu için bu seçimlerin hayati önem taşıdığını ve bu seçimlerin sadece partinin seçimi değil tüm toplumun geleceğinin seçimi olduğunu söyledi. Toplumun gelişmiş düzeyinin eğitimle ölçüldüğünün altını çizen Lopar, bu yüzden de parti listelerinde yarışacak olan kaliteli adaylara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Öğretmenlerin de parti listelerinden aday olabileceğini ve bu konuda bir kısıtlamanın olmadığını belirten Başkan Lopar, parti olarak Öğretmenler Derneğinden parti listemizde yarışacak aday, parti gözlemcileri ve sandık görevlilerine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Derneğin aday ve diğer görevli isimlerini partimize en geç 25 Ağustos’a kadar ulaştırmalarını isteminde bulundu.

Öğretmenler Derneği Başkanı Ferhat Aşıkferki ise dernek olarak Türk Toplumun tek siyasi öznesi olan partimize her tür desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Seçim Komisyon masası hafta boyunca diğer derneklerimizi de ziyaret ederek, partimize seçimlerde desteğin yanı sıra parti listelerinde yarışacak olan aday, gözlemci ve sandık görevlileri konusunda destek ziyaretlerini sürdürecektir.