Logo Loading

Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kutlu Dragaş’ta Anıldı

Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kutlu Dragaş’ta Anıldı

1999 yılında Kosova savaşı sonrası NATO’nun müdahalesiyle denetim altına giren Kosova’daki görevli Türk askeri, ilk şehidini bir mayın patlaması sonucu verdi. Bugün şehit düştüğü Dragaş bölgesinde Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kutlu’nun anısına çok sayıda üst düzey davetlinin katılımıyla anma töreni düzenlendi.

Türk Temsil Heyeti tarafından düzenlenen anma törenine Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ve Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta, T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, T. C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Türk Temsil Heyeti Başkanı Tank Albay Serkan Ceylan, Kosova Güvenlik Güçlerinden Tümgeneral Enver Cikaqi, TİKA Koordinatörü Cihan Dinçer, Yunus Emre Müdürü Mehmet Ülker ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Anma töreninde konuşan Genel Başkanımız:

“Kosova halkının barış ve refahı için şehit düşen, Dragaş’ta yatan yüce şehidimizin bu hür vatanda ismini hakettiği şekilde yaşatma çabası içerisindeyiz.

Şehit Mehmetçiğimize olan minnetimizin göstergesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da dualar eşliğinde kendisini ve tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz.

Ruhları şad olsun.” dedi.