Logo Loading

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Genel Merkezimizi Ziyaret Etti

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
Bugün, Bölgesel Kalkınma Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, resmi ziyaretler kapsamında Kosova’da bulunan T.C. Dışişleri Bakanı sn. Mevlüt Çavuşoğlu ‘nu, KDTP Genel Merkezinde ağırladı.
Oldukça verimli ve dostça geçen görüşmeye Milletvekilleri sn. Enis Kervan ve sn. Fidan Brina Jılta, Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Varol Bekteş katılım gösterdi.
Heyetler arası görüşmede konuşan Genel Başkan Damka: “İlk olarak sizi burada ağırlamaktan dolayı oldukça mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere sunmuş olduğunuz büyük destek için sizlere halkım ve partimiz adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu ziyaretiniz bizlere ayrı bir motivasyon, ayrı bi güç veriyor. Daha önceki görüşmelerde, sizlerin kararlılığı sayesinde birçok başlıkta ciddi ilerlemeler kaydettik. Kültürel alanda işbirliğimizi bir üst seviyeye taşımanın mutluluğu içerisindeyiz. Eğitim konusuda bizlerin nezdinde ayrı bir öneme sahip. Özellikle Üniversite kontenjanlarının arttırılması noktasında sizlerden ciddi bir talebimiz mevcut. 1. Ve 2. Sınıflar için yaptığımız çalışmalarıda çok şükür başarıyla yürüttük. Bu çalışmaları önümüzdeki süreçte de devam ettirmemiz bizler için çok büyük önem arz ediyor. Bugün de burada yaptığımız görüşmede ifade ettiğimiz gibi, inşallah en kısa zamanda Mavi Kart konusunda beklenilen adımı atacak ve halkımıza bu müjdeyi en kısa zamanda duyuracağız” dedi.
Görüşmede konuşan T.C. Dışişleri Bakanı sn. Mevlüt Çavuşoğlu: “Gönül coğrafyamızda, dost ve kardeş ülke Kosova’nın bu güzel şehrinde sizlerle bir arada olmak bizler için de ayrı bir gurur ve mutluluk ifade ediyor. Balkanlara olan hassasiyetimiz, sizlerle olan gönül bağımız bizlerin nezdinde her zaman farklı bir noktada olduğunu yinelemek isterim. Enerji alanından tutun da, eğitim ve sağlık gibi birçok konuda ilişkilerimiz her gün artarak gelişmekte. Bizler, ilişkilerin istikrarlı bir şekilde ilerlemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Buradaki soydaşlarımızın huzurunu korumak ve ihtiyaçlarına destek olabilmek için ciddi çalışmalar yürüttüğümüzün altını bir kez daha çizmek istiyorum” dedi.
Görüşme karışlıklı hediye takdimi ve yenilen yemek ardından son buldu. 🇽🇰🇹🇷