Logo Loading

Tabur Komutanı Priren Şubesini ziyaret etti

Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanı Özgür Öztürk bugün Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu. Şube Başkanı Orhan Lopar ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Öztürk ve beraberindeki heyete parti şube çalışmaları hakkında bilgi verildi.

KDTP Priren Şube Başkanı Orhan Lopar bu güne kadar başkanlık döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirrken, Prizren Şubesi olarak bugüne kadar Türk Taburuyla sıkı bir işbirliği içinde bulunulduğuna ve amacın bu işbirliğinin geliştririlmesi olduğunu söyledi. 15 Kasım da Kosova’da yerel seçimlerin yapılacağına vurgu yapan Lopar, parti merkezi olduğu gibi şubenin de tüm eforunu seçimlere endekslediğini belirtti. Seçimlerin Kosova Türk Toplumun geleceği için taşıdığı önemin altını çizen Lopar, şube olarak seçimlerden beklentilerinin büyük olduğunu söyledi.

Tabur Komutanı Özgür Öztürk Türk Toplumun tek siyasi öznesi olan KDTP Prizren Şubesini ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederken, parti çalışmaları yakından takip ettiklerini ve çalışamlara destek verme konusunda kararlı olduklarını söyledi.