Logo Loading

TODAEİ Diploma Töreni’ne Parti Yetkilileri Katıldı

TODAEİ Diploma Töreni’ne Parti Yetkilileri Katıldı

Genel Başkanımız ve Kamu Yönetimi Bakanımız Mahir Yağcılar ve Meclis Başkan Vekilimiz Fikrim Damka, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylunun da onurlandırdığı Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAEİ) tarafından düzenlenen Diploma Töreni’ne katıldı. Tören öncesi Bakan Süleyman Soylu ile görüşme gerçekleştiren heyet iki ülke arasındaki iyi ilişkilere değindi.

Törende konuşan TODAEİ Başkanı Prof. Dr. Onur Enderaslan, Bakan Yağcılar ve Vekil Damka’yı ağırlamaktan ve Kosova ile başlatılan işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti. Törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Yağcılar TODAEİ ile başlattıkları işbirliğine vurgu yaparak, kamu personelinin eğitiminin arttırılması ve kapasite geliştirmenin bir devlet için çok fayda sağlayıcı unsurlar olduğuna değinerek TODAEİ’nin bu kapsamda katkısının büyük olduğunu vurguladı.

Bakan Yağcılar ve vekil Damka’nın törende bulunmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Soylu, Anadolu medeniyetinin kucaklayıcı vasıflarına değindi.

Anadolu medeniyetinin etrafındaki coğrafyanın da temsilcisi olduğunu vurgulayarak, bu mirastan etrafındaki coğrafya ve dünyanın da fayda sağlaması için sorumluluk taşıdığını ifade etti.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Tören bitiminde TODAEİ Başkanı Prof. Dr. Onur Enderarslan ile gerçekleşen görüşmede, Bakan Yağcılar kamu personelinin eğitimi alanında ileriye yönelik işbirliği imkânlarına değindi