Logo Loading

Topluluklarin Ülke Kurumlarinda Temsiliyeti Önemli

Topluluklarin Ülke Kurumlarinda Temsiliyeti Önemli

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, ABD’nin Kosova Büyükelçisi Greg Delawie ile bir araya gelerek iki kurum arasındaki işbirliğinin derinleştirilmesi ve işbirliği konularını ele aldı.

Bakan Yağcılar, bu vesile ile Las Vegasta gerçekleşen terör saldırısını kınadı Amerikan halkına ve hükümetine baş sağlığı dileklerini ileterek bu zor günlerde Amerikan devletinin yanında olduğumuzu ifade etti.

Bakan Yağcılar aynı zamanda ABD`nin Kosova’daki devlet inşası sürecinde sunmuş olduğu destek ve yardımlar için Büyükelçi Delawie’ye teşekkürlerini iletti.
Görüşme esnasında Bakan Yağcılar, Kamu Yönetimi Bakanlığı`nın yürüttüğü çalışmalar hakkında ABD büyükelçisini bilgilendirdi ve ortak yürütülebilecek projeler hakkında istişarede bulundu. Özellikle devlet memurlarının eğitimi, e-devlet, işe alım süreçleri, kamu sektöründeki reformlar konularını ele alan Yağcılar toplulukların temsiliyeti ve Türk toplumunun temsiliyeti konusunda Delawie ile görüş alışverişinde bulundu.

ABD Büyükelçisi öncelikle Bakan yağcılara taziye dilekleri için teşekkür ederek Amerikan Devletinin Kosova Cumhuriyeti kurumlarına sunmuş olduğu işbirliği ve desteğin devam edeceğinin altını çizerek Topluluk haklarının temin edilmesindeki desteklerinin de bizzat savunucusu olacağını ifade etti.