Logo Loading

Türk Dünyası Öğrenci Derneği’nden Yağcılar’a kutlama mesajı

Türk Dünyası Öğrenci Derneği’nden Yağcılar’a kutlama mesajı

Türk Dünyası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Sağlam’ın Kosova Demokratik Türk Partisi VII. Olağan Kongresinde yeniden Genel Başkan görevine seçilen Mahir Yağcılar’a tebrik mesajını gönderdi. Gönderilen mesajı olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz;

Sayın Bakanım,
Kosova’daki Türk varlığının teminatı olan, Balkan devletlerindeki Türk topluluklarına birlik ve beraberlik örneği teşkil eden, yıllardır Balkanlarda Türk kültürünün korunması ve yaşatılmasına katkı sağlayan ve ayrıca Kosova toplumunun bütünleşmesi ve devlet şuurunun kazanılması için çaba sarfeden, Kosova Demokratik Türk Partisi’nin 7. dönem kongresinde Genel Başkanlığa yeniden seçilmeniz, Kosova gençliği kadar Türk Dünyası Gençliğini de ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Parti Genel Başkanlığınızın her döneminde gençliğe verdiğiniz önem Türk Dünyası Gençliği tarafından bölgelerindeki siyasi partilere ve kamuoyuna hep örnek gösterilmiştir. Yeni döneminizde de gençliğe verdiğiniz önemin artarak devam etmesini temin eder, başta Kosova halkı ve partiniz olmak üzere, tüm Balkan Coğrafyasına Genel Başkanlığınızın güven, huzur ve istikrar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz eder, başarılar dileriz.

Ahmet SAĞLAM
Türk Dünyası Öğrenci Derneği Genel Başkan