Logo Loading

Türk Eşgüdüm Bürosu yeni şefi Müsteşar Mustafa Sarnıç KDTP Genel Başkanını Ziyaret Etti

30 Ağustos 2007 tarihinde Türk Eşgüdüm Bürosu yeni şefi Müsteşar Mustafa Sarnıç ve yardımcıları Doğan Işık ile Mesut Geçer KDTP Merkez ofisini ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar sayın Mustafa Sarnıca yeni görevinde başarılar dilerken Kosova ve Kosova Türk toplumu için önemli olan bu dönemde destek taleplerini yineledi. KDTP Genel başkanı ve diğer parti yöneticileri yeni Türk Eşgüdüm Bürosu şefine ilk elden Kosova Türk Toplumu durumundan, KDTP çalışmalarından yapılacak Genel seçimlerden bilgiler sundular. Kosova Türk toplumu açısından bu seçimlerin öneminin, seçimlere tek siyasi partisi olan KDTP sıfatıyla katılmasının altı bir daha çizildi.

Müsteşar Sn. Mustafa Sarnıç bu bilgileri aldıktan sonra bir daha Türkiye devletinin Kosova ve Kosova Türk Toplumuna desteklerinin devam edeceği garantilerini yineledi. Eğitim, Kültür, Sağlık, ekonomik yatırımlar olsun her alanda desteklerin artırılacağı da tarafından belirtildi.

Genel Seçimler konusunda, Kosova Türk toplumunun seçimlere birlik ve beraberlik içerisinde tek vücutla katılmasının önemini vurgularken bugüne kadar KDTP’nin gösterdiği başarısının devam etmesini diledi. Gelecek seçimlere Türk toplumu adına tek siyasi oluşum olarak KDTP’nin çıkmasının Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından da desteklendiğini bir daha söyledi. KDTP çatısı altında ve geniş bir katılımla, Türk toplumunun başarısı bu seçimlerde de kaçınılmazdır diye konuşmalarına devam etti.

Gelecek dönemin kritik ve önemli olduğundan bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de Türkiye Cumhuriyeti resmi kurum ve kuruluşları tarafından Kosova Türk Toplumu ve KDTP’ye desteklerin ve işbirliğin devam edileceği Eşgüdüm bürosu yetkilileri tarafından bir daha vurgulandı.