Logo Loading

Türk Kızılayı’ndan Kosova’ya 700 Hisse Kurban

Türk Kızılayı’ndan Kosova’ya 700 Hisse Kurban

Kosova’da Türk Kızılayı Kurban Bayramı geleneğini bozmadı. Türk Kızılayı tarafından bu yıl Kosova’da 100 büyük baş hayvan kesilerek 4 bin 500 ihtiyaç sahibi Türk, Boşnak, Arnavut ailelere dağıtılacak.

Kosova’nın Prizren kentinde düzenlenen kesim törenine Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Prizren Başkonsolosu Sevin Evcit, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Saim Bağcı, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç katıldı. Emin Paşa Camii İmamı Davut Lezi’nin okuduğu duayla aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da vekalet edilenlerin kurbanları kesildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da vekalet verdiği kurban etleri Kosova genelinde 8 şehirde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

Konuyla ilgili DHA’ya konuşan Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılayı olarak Kosova’da kurban kestiklerini söyledi. Genç, Türkiye’den Kızılaya’a vekalet verenler arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da olduğunu ifade etti.

Türk Kızılayı Kosova Ekip Başkanı Şükrü Erdoğan’da her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılayı’nın 100 adet büyükbaş hayvan kestiklerini ve Kosova genelindeki 8 şehirde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacaklarını söyledi.

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar da, desteklerinden dolayı Türk Kızılayı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.

Kurbanlar, okunan dualar eşliğinde kesildi.