Logo Loading

Türk Toplumuna Desteklerin Devam Etmesi Önemli

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar makamında T.C. Priştine büyükelçisi Songül Ozan ve Yunus Emre Kültür Merkezi Priştine ofisi müdürü Sadullah Yılmaz’ı kabul etti.

Büyükelçi Ozan, yeni yıl tebriklerini iletirken bundan böyle de Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova ve Kosova Türk Toplumuna desteklerin devam edeceğini bildirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurumları bu yıl için de bu yönde planlamalarını yaptıklarını bildirirken yeni atanan Yunus Emre Türk Kültür merkezi müdürü Sadullah Yılmaz’ı tanıttı. Müdür Yılmaz da Yunus Emre Kültür Merkezinin çalışmalarından bahsederken önümüzde ki yıl içerisinde üç şubeyle beraber önemli projelere imza atacaklarını ifade etti.

Bakan Yağcılar Büyükelçi Ozan’a Türkiye tarafınca Kosova’ya sunulan desteklerden dolayı teşekkür ve Sayın Büyükelçinin çalışmalarını takdir ederken gelecek dönemde de özelikle Kosova Türk toplumu açısından eğitim, kültür, sağlık ve diğer alanlarda desteklerin devam edilmesini istedi. Bu konularda Yunus Emre Türk kültür merkezlerinin de kapasiteleri önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

Bakan Yağcılar saha sonra Makedonya’dan gelen Türk Bakan ve TDP partisi temsilcisi Sn. Hadi Nezir’i de makamında kabul etti. İki bakan iki devlet arasındaki iyi ilişkilerden bahsederken bilhassa iki kardeş parti olan KDTP ve TDP önemini vurguladılar. Makedonya ve Kosova Türk toplumların çalışma amaç ve sorunları benzer olduğu ifade edilirken gelecekte ortak faaliyetlerin yapılması ele alındı.