Logo Loading

Türkçe Eğitimde Kitap Eksikliğine Kalıcı Çözüm

Türkçe Eğitimde Kitap Eksikliğine Kalıcı Çözüm

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA, Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta, T. C. Priştine Eğitim Müşaviri Şerafettin TURAN ile Öğretmenler Derneği Başkanı Erol KALA ve gönüllü öğretmenlerin katılımıyla, bu akşam Kosova Türk Öğretmenler Derneği’nde bir toplantı gerçekleşti.

Toplantının amacı, Türkiye’de Kosova müfredatına göre gönüllü öğretmenlerimiz ve uzmanlarla birlikte ortak çalışma sonucunda hazırlanacak kitapların Kosova’da Türkçe eğitim gören öğrencilerin kullanımına sunulmasıydı.

Toplantıya online katılan Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Başkanımız ile yaptığı görüşmesinde, müfredata uygun kitapların hazırlanmasında ortak çalışmanın somut çözümler üretilmesinde ve amaçlanan gayeye erişilmesinde çok önemli bir adım olduğunu, koordineli çalışma ile kesin ve hızlı sonuçların alınacağına inandığını belirtti.

Her daim sorunlarımıza köklü çözümler bulmak amacıyla başlattığımız çalışmaların başında yer alan Türkçe eğitimde kitap eksikliği konusu, yapılacak çalışma sayesinde sonuçlanarak, Kosova müfredatına uygun Türkiye’de basılmış yeni kitapların yeni ders yılına hazırlanmasına vesile olacaktır.

Bu çalışmada yer alacak gönüllü öğretmenlerimize şükranlarımızı sunar, Genel Başkanımız ve Kosova Öğretmenler Derneğinin girişimiyle başlatılan, T. C. Priştine Eğitim Müşavirliğinin desteklediği bu güzel çalışmanın ileride daha güzel ve daha büyük projelere vesile olmasını temenni ederiz.

#ÖnceEğitim 📚