Logo Loading

Türkçe Evraklar İçin İçişleri Bakanlığına Başvuru Yapıldı

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Başkanı Mahir Yağcılar ve beraberindeki heyeti,  İçişleri Bakanlığı Sivil Evraklar Daire Başkanı Bekim Hoxha  kabul etti. Ziyaretin amacı önümüzdeki hafta Kosova’da ilk defa verilecek olan Biometrik Türkçe Kimlik Kartları konusunda son işlemleri yerinde incelemek ve ilk Türkçe Kimlik Kartları için resmi başvuruda bulunmaktı.

Daire Başkanıyla Kosova’da Türkçe Kimlik Kartların Prizren, Mamuşa, Priştine, Gilan, Mitroviça, Vuçitırın’da verilmesi konusunda mutabaka varıldı. Ardından KDTP Genel Başkanı ve Bakan Mahir Yağcılar, Milletvekilleri Enis Kervan, Müfera Şinik ve KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş ilk Türkçe Kimlik Kartları için başvuru formlarını doldurup resmi olarak müracatta bulundu.

Daire Başkanı Bekim Hoxha Kosovalı Türkçe Kimlik Kartlarının çıkması, dizaynı, hazırlanışı ve final safhasında KDTP Bakanı ve Milletvekilleriyle istişare ederk beraber yürüttükleri bu tarihi ve anlamlı çalışma için teşekkürlerini sundu.

İlk Biyometrik Türkçe Kimlik Kartlarını 9 Aralık’ta alacaklarını belirten Bakan Mahir Yağcılar, verimli çalışmalarının bir ürününü daha aldıklarını, Kosovalı Türklerin temsilcileri ve  Kosova Demokratik Türk partisi olarak vermiş oldukları tüm vaadleri böylelikle yerine getirdiklerini ifade etti. Kosova Türkleri adına duydukları memnuniyeti dile getirerek bundan böyle de sözkonusu Türkçe olunca tüm çalışmalarının takipçisi olacaklarının altını çizerek “Türkçe Kimlik Kartlarının Kosovalı Türklere hayırlı olmasını” diledi.