Logo Loading

Türkçe Kimlikler Kokteyle Kutlandı

Türkçe Kimlikler Kokteyle Kutlandı

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP ofisinde düzenlenen kokteylle Türkçe ibareli kimliklerin verilmesi kutlandı. KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar,  Milletvekili Enis Kervan, KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş, parti üyeleri ve davetlilerin katıldığı kokteylde pasta kesilerek yıllardır verilen mücadelenin mutlu sonu kutlandı.

Mahir Yağcılar buluşmanın nedenini şu sözlerle açıkladı:
“Yıllardır verilen bir mücadelenin mutlu sona ulaşması nedeniyle bir araya geldik. Verdiğimiz sözün doğrultusunda 9 Aralık tarihinde ilk Türkçe ibareli kimlikleri aldık. Hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

13 yıl önce sivil kayıtlar ve ilk yerel seçimlere katılmamakla başlatılan protesto ve mücadelenin son yıllarda yasa düzenlemeleriyle yoğunlaştığına işaret eden Mahir Yağcılar, 2013 yılının ilk aylarında şartname hazırlanmaya başlandığını ve İçişleri Bakanlığı tarafından Ağustos ayında kontratın imzalanmasıyla sürecin nihai safhaya girdiğini belirtti. Biyometrik ve Türkçe ibareli kimliklerin verilmesinde bu dönem ve geçen dönem KDTP milletvekilleri, T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Priştine Büyükelçisi Songül Ozan ve çaba harcayan herkese teşekkür eden Mahir Yağcılar, sürecin 9 Aralık’ta ilk Türkçe ibareli kimliklerin verilmesiyle mutlu sona ulaştığını belirtti.

“Umarız bu, bizleri daha fazla teşvik edecek ve moral verecektir. Birlik ve beraberliğimizin, siyasi temsiliyetimizin daha güçlü olması için önemli bir nedeni teşkil edecektir. Diğer konularda da daha başarılı olmamıza neden olacaktı.” diyen Yağcılar; eğitim, kültür, istihdam konusunda faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Parti arkadaşlarına son yerel seçimlerde gösterdikleri çabalar nedeniyle de teşekkür eden Mahir Yağcılar, birlik-beraberlik içerisinde hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

Özel olarak yaptırılmış pastanın kesilmesiyle Türkçe ibareli kimlik kartlarının verilmesi kutlamasının devamında davetliler kokteylde sohbet etmek fırsatı buldular.

daha fazla fotoğraf için tıklayın…

kosovahaber.net