Logo Loading

Türkiye Cumhuriyeti ve BBP’nin Kosova’ya Desteği Artarak Devam Edecek

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanını makamında ziyaret etti.

Bakan Yağcılar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici’ye ve yanındaki heyete sonsuz teşekkürlerini ifade etti. Kosova’nın bağımsızlığının tanınmasından bu yana KDTP ve Kosova Hükümeti olarak Büyük Birlik Partisi (BBP) ile başarılı bir çalışma bulunmaktadır. Aynı zamanda bir kez daha Kosova dostu ve değerli başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. Bugüne kadar yapılan görüşme ve çalışmalarımızda desteklerinden BBP teşekkürlerimi ifade ederim. Bugünden sonrada çalışacağımıza eminim. KDTP olarak önümüzdeki seçimlerde de kendimizi güçlü bir parti olarak göstereceğiz. Türklerin Kosova’da var olması hem Kosova hem de Türkiye Cumhuriyeti için önemlidir. Aynı zamanda bugün 26 Eylül Türkiye genelinde ve tüm Türk İslam camiasına “Dil Bayramı” kutlu olsun.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’de KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılara teşekkür ederiz. Bizlere gösterilen misafirperverlikten dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Destici, parti olarak sadece Türkiye’nin siyasi meseleleriyle değil, tüm Türk İslam coğrafyasının sorunlarıyla ilgilendiklerini belirtti.

“BBP, sadece Türkiye’de yaşayanların değil, Kosova’daki soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın da partisidir” diyen Destici,  bu kapsamda üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydetti. Destici, her türlü zorluğa rağmen Balkan Türkeri’nin varlık mücadelesine sağladıkları katkılardan dolayı da TDP yöneticilerine teşekkür etti. Aynıca bugün Türk Dil Bayramı herkese kutlu olsun.

Bu görüşme sonunda parti başkanları birbirine hediyeleri takdim ederek teşekkür ettiler.