Logo Loading

Türkiye’de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği Ziyareti

Türkiye’de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği Ziyareti

Genel Başkanımız Fikrim Damka ve Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta, TOKOB Başkanı Gani Şekerci ve beraberindeki heyeti Kosova Meclisi’ndeki ofislerinde ağırladı.

Gerçekleşen görüşmede küresel salgının ilk safhasında Türkiye’de okuyan öğrencilerimize sunulan destek ile ilgili yapılan çalışmaların öneminden bahsedilirken, üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizin durumu yanısıra uygulanabilecek proje ve fikirler ile ortaklaşa işbirlikleri konuları ele alındı.

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan da TOKOB Başkanı Gani Şekerci ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

Bakan Kervan öncelikle gençlere bakanlık hakkında bilgi verirken, birliğin Türkiye’de eğitim gören Kosovalı öğrencileri tek bir çatı altında birleştirmeyi kendine amac etmis ve bugüne dek yürütmüş olduğu çalışmaları takip ettiğini bilhasa pandemi döneminde gösterdikleri dayanışmayı takdir ettiğini söyledi.

TOKOB Başkanı Gani Şekerci ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ayrıca İçişleri Bakan Yardımcısı Yıldıray Bayram’a da ziyarette bulundu.

Gerçekleşen ziyarette birliğin bugüne kadar yürütmüş oldukları çalışmaları hakkında bilgi verilirken, öğrenciler hususunda yapılabilecekler hakkında da konuşuldu.