Logo Loading

TÜRKSOY Temsilcilerinden Genel Başkanımız Fikrim Damka’ya Ziyaret

TÜRKSOY Temsilcilerinden Genel Başkanımız Fikrim Damka’ya Ziyaret
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal ÇAKICI ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi ERSOY ile TÜRKSOY Balkanlar Proje Koordinatörü Fatih Aliyi’yi bakanlık makamında ağırladı.
Ziyarette,
📌 Balkanlardaki Türk toplumunun rolü, TÜRKSOY ile var olan ilişkilerin güçlenerek sürdürülmesi ve daha ileriye düzeye çıkarılması, anavatanımız Türkiye ile Kosova ve diğer Balkan ülkeleri arasındaki ilişkiler konuşuldu.
📌 Balkan Türkleri ile Türk devletleri arasında güçlü bir köprü olması gerektiğini burada da Türkiye nin desteğinin kaçınılmaz olduğu ifade edildi.
📌 Balkanlardaki Türk toplulukların kurulan Türk Devletler Teşkilatında gözlemci statüsünde dahi olsa temsiliyetinin olması, bu bağlamda Balkan Türklerinin gerektiğinde sesini duyurmasının büyük önem arz edeceğinin altı çizildi.
Türk devletlerini birbirine bağlayan manevi bir köprü olan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY’a bugüne kadar sunmuş oldukları destek ve ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.