Logo Loading

Ünlü Türk Aranjör İskender Paydaş Kosova’da

Ünlü Türk Aranjör İskender Paydaş Kosova’da

Türkiye’nin ünlü prodüktör ve aranjörü ve aslen Kosovalı olan İskender Paydaş ülkemizde bulunuyor. Paydaş yakın zamanda gerçekleştirilecek kültürel faaliyetlerde bulunmak üzere geldiği ülkemizde Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’la görüştü.
Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde 200e yakın konserle katıldığı turnelerde büyük başarılara imza atan ünlü prodüktör ve aranjör İskender Paydaş Kamu yönetimi bakanı ve KDTP genel başkanı ile gerçekleştirdiği yaklaşık 1 saat görüşmenin ardından, mikrofonumuza gerçekleşen görüşmeyle ilgili bilgi verdi.
Paydaş ailesinin bir bölümünün halen Kosova’da olduğunu belirterek, Kosova’yla olan bağlarının hiçbir zaman kopmadığını söyledi. “İkinci evim” dediği Kosova’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Paydaş, kültürel anlamda ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
Bakan Yağcılar ise, henüz samout bir çalışmanın olmadığı ancak gelecek yıl 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı için görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı etkinlikleri çerçevesinde halkımızın karşızına çıkmayı planlayan İskender Paydaş 2005 yılında kurduğu ve halen devam eden 12 kişilik Orkestrası’nın hem şefi, hem de klavyecisi. Paydaş Ajda Pekkan, Sezen Aksu Nazan Öncel gibi daha birçok sanatçının konserlerinde orkestrasıyla eşlik etmiştir./kosovaport/