Logo Loading

Vıçitırın’da Türkçe Eğitimin Yeniden Canlanacak

Vıçitırın’da Türkçe Eğitimin Yeniden Canlanacak

Bu akşam Seçim çalışmaları kapsamında Vuçitırn’da kampanya tanıtımı gerçekleştirildi. Vuçitırn halkıyla buluşma fırsatını yakaladığımız bu anlamlı gecede, katılım yoğun olması bizleri mutlu etti.

Genel Başkan Mahir Yağcılar ve KDTP Milletvekili adaylarının da yer aldığı tanıtım programı kapsamında, Partimizin politikaları ve 11 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler hakkında bilgi verildi. 11 Haziran seçimlerinin Türk Toplumu için önemine dikkati çeken Yağcılar, bir kez daha Türk Toplumunun tek adresi olan “KDTP” de buluşmaya davet etti. Başkan Yağcılar sözlerine; Kosova genelinde ve özellikle Vuçitırn’da yaptıkları çalışmalardan ve Parti Politikası çerçevesinde yapılacaklardan bahsetti. Önceliklerinin Vuçitırn’da Kültür Merkezinin yapımı olduğunu, ardından da ilk olarak ilkokul seviyesinde başlamak şartıyla Türkçe eğitimin seçmeli ders kapsamında müfredatta yer alması için çaba göstereceklerini dile getirdi. Son olarak bu güzel coşkuyu Sandığa taşıma dileklerinde bulunan Yağcılar, birliğimizi 11 Haziran’da 26 numarada birleştirelim diyerek sözlerini noktaladı.

Vuçitırn’da gerçekleştirilen bu anlamlı buluşma KDTP adaylarının toplu bir şekilde tanıtılması ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.