Logo Loading

Vuçitırın Meclisi’nden KDTP MYK’ya Destek

Vuçitırın Meclisi’nden KDTP MYK’ya Destek

Partideki gelişmelerin ele alındığı Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Vuçitırın Şube Meclisi toplantısında MYK kararlarına destek verildi. KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ve parti yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda, en kısa zaman içerisinde tüzük kurallarına uygun şekilde yeni şube başkanı seçiminin yapılması istenildi.
Bildiri

Dün akşam KDTP Vuçitırın subesinde, KDTP MYK kararları doğrultusunda KDTP G.başkanı Mahir Yagcilar, KDTP milletvekili Enis Kervan, KDTP G.başkan yardımcıları Rifat Krasniç ve Cüneyd Ustaibo\’nun katılımlarıyla şube meclis toplantısı yapıldı.

Toplantıda ana konu olarak partideki gelişmeler görüşülürken, KDTP MYK kararlarına ve calışmalarına destek verildi. Partinin kabul edilen yeni tüzüğü, parti çalışmalarına hız vereceğine ve toplumumuzu geleceğe daha hazırlıklı oluşturacağına inanarak tüm parti üyelerinin aktif olmaları gerkeliliği önemle vurgulandı.

KDTP Vuçıtırın subesinde geçici şube baskanın seçiminden sonra bir an evvel şubenin daha işlevsel duruma getirilmesi, ofis çalışmalarının yoğunlaştırılması istenildi. Bu anlamda şubenin üzerine tüm yükümlülükleri almasıyla beraber en kısa zaman içerisinde tüzük kurallarına uygun şekilde yeni şube başkanı seçiminin yapılması istenildi.

Toplantıda diğer konular olarak eğitim, istihdam, gençlerin durumu, Türkçenin kullanımı ve kültür etkinlikleride ele alındı.

Mahir Yağcılar
KDTP G.Başkanı

Priştine, 30  Kasım 2011