Logo Loading

Vuçitırın Şubesi’nde KDTP MYK Kararlarına Destek

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Vuçitırın Şubesi Meclisi, Arif Kera’nın şube başkanı görevine seçimini tüzüğe aykırı ilan etti ve Kera’yı KDTP Vuçitırın Şubesi Yönetim Kurulu üyeliğinden ihraç etti. KDTP Vuçitırın Şubesi geçici başkanı görevine ise Abdullah Pirçe atandı.

BİLDİRİ

13/11/2011 tarihinde KDTP Vıçitırın Meclisinden 21 meclis üyesinden 15 meclis üyesi katılmıyla olağanüstü toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıda Partideki son gelişmeler ve Şube adına çıkan bildiriler görüşülmüştür.

 

Toplantıda KDTP Meclisi ve MYK’da Tüzüğün kabulü memnuniyetle karşılandı ve şube meclisinin yeni tüzük çerçevesinde çalışmalarına devam edeceği kararlaştırıldı.Bunun devamında Arif Keranın tüzüğe göre şube başkanı seçilmediği halde şube başkanı olarak medyalarda kendini tanıtması, şube meclisine sormadan ve bilgilendirmeden basına ve Genel Başkana göndermiş olduğu yazılara Şube Başkanı olarak imza atması hukuka ve parti tüzüğüne aykırı olduğu tüm meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Şube çalışmalarının daha verimli geçmesi için geçici ŞubeBaşkanın atanması gerekliliği vurgulandı.

KDTP Vıçitırın Şube Meclisi şu kararları oy birliği ile kabul etti:

Kararlar

1. Arif Kera KDTP Vıçitırın Yönetim Kurulu Üyeliğinden ihraç edilmesi.
2. KDTP Merkez Yönetim kurulu ve Meclisinin almış olduğu tüm kararları desteklemesi.
3. Geçici olarak Şube Başkanlık görevine Sn. Abdullah Pirçe’nin atanması.

14/11/2011 – Vıçitırın
Şube Meclisi adına
Abdullah Pirçe