Logo Loading

Yağcılar: Meclis’te Ayrılan Yerler En Azından Bir Dönem Daha

Yağcılar: Meclis’te Ayrılan Yerler En Azından Bir Dönem Daha

Kosova Demokratik Türk Partisi  (KDTP) Başkanı ve Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar azınlıkların en azından bir dönem daha Meclis’te ayrılan yerlere sahip olmaları gereğini dile getirdi.

“Taleplerimiz ayrılan yerlerin iki döneme daha ait olması yönünedir,  iyi ama birinci dönemin tam olmadığından dolayı  bir dönem daha devam etmesi görüşündeyiz.” şeklindeki açıklamada bulunan KDTP Başkanı Mahir Yağcılar ayrılan yerlerin Kosova devletinin yararından olacağından dolayı bu tür bir talebin aşırı olmadığını söyledi.

“Azınlık milletvekillerinin daha fazla kapsanmalarıyla,  Kosova Meclisi’nde  tüm toplulukların entegre ve temsilliği meydana gelecektir ” dedi diğerleri arasında Mahir Yağcılar.

“Epoka e Re” gazetesine verdiği demecinde Bakan Yağcılar, topluluklar için ayrılan yerlerden denetimli bağımsızlığın sona erdirilmesi aşaması süresince de söz edildiğini ve o zaman daha bu konunun ilerde görüşülmesi gerektiği kararının alındığını söyledi.

Bakan Mahir Yağcılar,  Mecliste topluluklara yerlerin ayrılmasına devam edilmesi isteminin gerçekleşmemesinin üretebileceği neticeler hakkında söz etmenin erken olduğunu ifade etti.

“Bu dönemde böyle bir şeyden bahsetmek erkendir.  Topluluklar yasal ve demokratik bir istemi ortaya atmaktadır ve şimdi bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz” şeklinde konuşan Yağcılar,  her şeye rağmen hayatın devam etmekte olduğunu da ileri sürdü.