Logo Loading

Yağcılar TBMM Heyetini Kabul Etti

Yağcılar TBMM Heyetini Kabul Etti

TBMM Dışişleri  Komisyonu heyeti, Priştine’deki yoğun temaslarında son olarak Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar tarafından kabul edildi.

Bakan Yağcılar, TBMM Dışişleri  Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve beraberindeki heyete bakanlık çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan ile Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç’in de yer aldığı ve yaklaşık yarım saat süren görüşmenin arkasından yapılan basın toplantısında iki ülke arasında ve meclisler arası işbirliğinin devvam edeceği mesajları verildi.

Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar, ilerki dönemlerde ekonomi, eğitim alanlarında ilişkilerin arttırılması konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Kosova ve Türkiye arasındaki ilşkilerin aile içindeki ilişkiler olduğunu belirten  TBMM Dışişleri  Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ise, “Türkiye’nin neyi varsa Kosova ile paylaşmaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

Bozkır, Kosova’nın daha fazla tanınması, Kosova’da istikrarın sağlanması bölgenin de istikara kavuşacağı inancında olduğunu kaydetti.

Yapılan basın toplantısının ardından karşılıklı olarak hatıra hediyeleri takdim edildi.