Logo Loading

Yağcılar’ın Yeniden Hükümette Olması Önemli

Yağcılar’ın Yeniden Hükümette Olması Önemli

T.C. Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcıları makamında ziyaret etti.
Bakan Yağcıların tekrar Kosova hükümetinde yer alması hem toplumumuz hem de Türkiye -Kosova ilişkilerin daha da verimli olmasına neden olacağını söyleyen Büyükelçi Ozan, bu gibi başarıların devamını diledi.

Kamu Yönetimi Bakanlığında yapılan Türkiye Cumhuriyeti ile kamu alanlarında TUSIDE, TODAİE, üst düzey ve kamu çalışanları yetkililerin eğitimi, E-devlet alanlarındaki çalışmalarını dile getiren Bakan Yağcılar; bu alanlarda önümüzdeki günlerde anlaşmaların devamı geleceğini bildirdi. Yağcılar, Türkiye ile bu ilişkilerin sadece kamuda değil Kosova hükümetinin diğer projelerinde ve toplumumuzun sosyal ve kültürel faaliyetlerinde de devam edeceğini belirtti.

Bakan Yağcılar bu fırsatla bugüne kadar Kosova’ya göstermiş olduğu ilgi ve yardımlarından dolayı Türkiye’ye Cumhuriyetine Kosova Türk toplumu adına teşekkürlerini sunarken T.C. Priştine Büyükelçisi Songül Ozan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.