Logo Loading

Yeni Tüzük KDTP’ye İşlevsellik Katacak

Yeni Tüzük KDTP’ye İşlevsellik Katacak

KDTP Mitroviça Şubesi Meclisi, KDTP MYK kararlarına ve çalışmalarına destek verirken Partinin kabul edilen yeni tüzüğünün parti çalışmalarına işlevsellik katacağını değerlendirdi. KDTP Mitroviça Şubesi sayesinde Mitroviça’ya çeşitli yatırımların yapıldığı  ve etkinliklerin düzenlendiği belirtilen toplantıda, ileride Türk Kültür Evi, eğitim, kültür ve diğer sosyal projelere imza atılacağı inancı da vurgulandı.

Bildiri

07 Aralık 2011 tarihinde KDTP Mitroviça şubesinde, KDTP G.başkanı Mahir Yagcilar, KDTP milletvekili Enis Kervan, KDTP G.başkan yardımcıları Rifat Krasniç ve Abdullah Pirçe’nin da katılımıyla şube meclis toplantısı yapıldı.

Toplantıda ana konu olarak partideki gelişmeler görüşüldü. KDTP MYK kararlarına ve çalışmalarına destek verilirken Partinin kabul edilen yeni tüzüğü, parti çalışmalarına işlevselliği katacağına ve Partinin daha başarılı olması için iyi bir hukuki altyapı olduğu belirtildi. Bu anlamda yeni tüzükten yararlanarak şubelerin ve tüm parti üyelerinin daha aktif olmaları için çağrı yapıldı. Mitroviça Şubesinin Merkezle iyi irtibatta olduğu, yeni tüzüğün uzun tartışmalardan sonra kabul edilmesi  gereken ve doğru yapılan bir  adım  olarak belirtildi.

KDTP Mitroviça Şubesinin aktif bir şube olmasıyla beraber bu şube sayesinde çeşitli yatırım ve etkinliklerin gerçekleştiği vurgulandı. İleride de KDTP’nin sayesinde  Türk Kültür Evi, eğitim, kültür ve diğer sosyal projelere imza atılacağına inanılmaktadır.

Toplantıda diğer konular olarak Mitroviça’da ki gelişmeler, Türk toplumunun durumu ve ihtiyaçları, belediye çalışmaları, istihdam, gençlerin durumu  ve kültür etkinlikleri ele alındı.

Mahir Yağcılar
KDTP G.Başkanı

Priştine, 8  Aralık2011