Logo Loading

YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Partimizi Ziyaret Etti

YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Partimizi Ziyaret Etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları
Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın eşliğinde bugün Partimizi ziyaret etmişlerdir.

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka öncülüğünde üst düzey Parti temsilcileri tarafından karşılanan YTB Başkan Yrd. Sayit Yusuf, bu sıcak karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kendini evinde gibi hissettiğini vurgulamıştır.
Görüşmede, Kosova Türk toplumunun beklentileri, Türkçe eğitimde ilkokul düzeyinde öğrencilerimize yerinde burs projesinin artarak devam etmesi, başarılı Türk öğrenci sayımızın artmasıyla YTB burs kontenjanlarının da buna istinaden arttırılması, Kosova’da Türk nüfusunun önemi konuları üzerinde durulmuştur.

Kosova Türk toplumunun Türkiye Cumhuriyeti Devletinin desteklerinden dolayı müteşekkir olduğunu belirten Başkanımız, kimliğimizi koruma, milli mücadelemizi sürdürme ve davamıza sahip çıkma konularında yüklendiğimiz misyonumuzun daha güçlü sürdürülmesi için bizlere sunulan desteklerin çok önemli olduğuna dikkat çekmişlerdir.

Samimi ve dostane bir ortamda geçen görüşme sonunda Genel Başkanımız Fikrim Damka, YTB Başkan Yrd. Sayit Yusuf’a bugüne kadar sunmuş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etmiştir.

#YTB #BirlikteGüçlüyüz #KDTP